Ludzie lotnictwa

Aneta Sowa

Wspomnienie o wszystkich, którzy zostawili ślad w dziejach polskiego lotnictwa

Lotnictwo polskie zapisało w historii sił zbrojnych ważną kartę. O tych, którzy tę historię tworzyli w różnych okresach, w różnych etapach narodowej epopei, powstało wiele naukowych rozpraw, przekazów, wspomnień. Wiele, ale chyba wciąż za mało.....

 bez nazwy 33bez nazwy 17

 

W Ośrodku Informacji Naukowej i Bibliograficznej (OINiB) BG WSOSP zapoczątkowano tworzenie bazy gromadzącej dane o ludziach lotnictwa polskiego, działających od początku XX wieku do końca II wojny światowej. Miała ona zawierać dane osób, które związane były z polskim lotnictwem wojskowym a także cywilnym pracując (służąc) jako piloci, mechanicy, pracownicy obsługi technicznej i innych służb oraz inżynierowie-konstruktorzy itp.

W chwili obecnej z przyczyn obiektywnych baza nie jest aktualizowana na stronie biblioteki.

Informacji o osobach zamieszonych w alfabetycznym wykazie nazwisk udzielamy drogą mailową.

Kontakt:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 261 517 732

Odsyłamy Państwa również do stron:

Polskie Siły Powietrzne w II Wojnie Światowej
Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego
Personel Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii 1940-1947

które zawierają tzw. "Listę Krzystka". Jest to imienny wykaz personelu Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii w okresie 1940-1947, przygotowywany z inicjatywy Stowarzyszenia Lotników Polskich.

Polecamy również stronę Niebieska Ekadra. Zawarte w niej informacje umożliwiają odnalezienie cmentarzy w kraju, Europie i na świecie, na których pochowano polskich lotników, jednocześnie daje możliwość odnalezienia pojedynczego lotnika, jeśli znane są jego personalia
 

 

ALFABETYCZNY WYKAZ NAZWISK

A

  

B

  

C

  

Ć

  

D

  

E

  

F

  

G

  

H

  

I

  

J

  

K

  

L

  

Ł

  

M

  

N

  

O

  

P

  

R

  

S

  

Ś

  

T

  

U

  

V

  

W

  

X

  

Y

  

Z

  

Ź

  

Ż

 

bez nazwy 22b

bez nazwy 22