Baza International Security & Counter-Terrorosm Reference Center

International

Baza International Security & Counter-Terrorism Refernce Center (ISCTRC) zawiera informacje na temat wszelkich aspektów bezpieczeństwa i antyterroryzmu. Została opracowana dla celów analizy i lepszego zrozumienia problematyki bezpieczeństwa i terroryzmu. Obejmuje obszerne źródła publicznie dostępnej informacji dla celów wywiadu i jest przeznaczona dla analityków, specjalistów zajmujących się zarządzaniem ryzykiem oraz studentów. Baza zawiera ponad 2.800 pełnotekstowych publikacji, kilkaset tysięcy wyselekcjonowanych artykułów, serwisów i raportów informacyjnych (w tym Stratfor Analysis, Stratfor Forecasts, and Stratfor Geopolitical Diary), streszczeń książek, najczęściej zadawanych pytań oraz własnych opracowań naświetlających sprawy terroryzmu i bezpieczeństwa. Baza łączy pogłębione analizy naukowe z komentarzami ekspertów z różnych organizacji, agencji i wydawnictw oraz bieżące przeglądy rozwoju wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, politycznym, wojskowym, ekonomicznym, społecznym i technicznym. Baza zawiera ponadto kolekcję ponad 10.800 zdjęć, map i flag.

Dostęp do bazy do 15.07.2017. Dodatkowe informacje o bazie znajdują się na stronie.

Rada Biblioteczna

3006517938 aa9c7676c3 o

W dniu 24 marca 2017 r. zebrała się i ukonstytuowała nowo wybrana Rada Biblioteczna Biblioteki Głównej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

Podczas posiedzenia wyłoniono przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza Rady.

Przedstawiono do zaopiniowania:

1. Sprawozdanie z działalności Biblioteki za rok 2016
  2. Plan Pracy Biblioteki Głównej na rok 2017
  3. Regulamin Rady Bibliotecznej
  4. Regulamin Biblioteki Głównej
  5. Regulamin udostępniania zbiorów.

Parametryzacja

Przy kompleksowej ocenie za lata 2013–2016 stosuje się wykaz czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznanych za publikacje naukowe w tych czasopismach, ustalony na podstawie wykazów ogłoszonych w tych latach przez ministra zgodnie z § 14 ust. 2 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym (Dz. U. z 2014 r. poz. 1126). W wykazie zamieszczono wszystkie czasopisma naukowe, które znalazły się w co najmniej jednym wykazie obowiązującym w poszczególnych latach z okresu 2013–2016. Za publikacje naukowe w każdym z tych czasopism przyznaje się najwyższą liczbę punktów spośród określonych w poszczególnych wykazach z tego okresu.

CZASOPISMA NAUKOWE POSIADAJĄCE WSPÓŁCZYNNIK WPŁYWU IMPACT FACTOR (IF)

CZASOPISMA NAUKOWE NIEPOSIADAJĄCE WSPÓŁCZYNNIKA WPŁYWU IMPACT FACTOR (IF)

CZASOPISMA NAUKOWE ZNAJDUJĄCE SIĘ W BAZIE EUROPEAN REFERENCE INDEX FOR THE HUMANITIES (ERIH)

Zmodernizowany system SOWA2 / MARC21

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017 01 05 090336.bmp

Zapraszamy do korzystania z nowej wersji systemu bibliotecznego SOWA2/MARC21.
Wprowadzenie SOWY 2 wiąże się z pewnymi zmianami.

Katalogi Biblioteki Fachowej i Naukowej zostały połączone.
Dzięki modernizacji systemu będą mieli Państwo jedno konto i jedną kartę biblioteczną.
Wszelkie zmiany będą wprowadzane na bieżąco, podczas Państwa wizyty w bibliotece.
Otrzymacie Państwo nowe karty i nowe hasła do logowania.

Jeśli macie Państwo jakieś problemy z logowaniem czy rezerwowaniem książek
prosimy o kontakt.