Biblioteka w nowym miejscu

Drodzy Czytelnicy!
Przeprowadzka zakończona!

Od poniedziałku 15-go października
Biblioteka Główna rusza pełną parą.

Informujemy, że Wypożyczalnie Biblioteki Głównej (działu naukowego
i fachowego) mieszczą się teraz w Wydziale Lotnictwa (budynek 1A) przy Ośrodku Szkolenia Fizycznego i Kondycyjnego Przygotowania do Lotów
(w miejscu byłej siłowni).

Przypominamy, że Czytelnia i Ośrodek Informacji Naukowej i Bibliograficznej obecnie znajduje się na 3 piętrze Wydziału Lotnictwa
(wejście od Katedry Nawigacji).
Zapraszamy!

Czytelnia

IMG 20181003 WA0006

Drodzy Czytelnicy!

Trwa przeprowadzka biblioteki.

Mając na uwadze Wasz nienasycony apetyt na książki i powakacyjną tęsknotę za nami, informujemy, że od 01 października czynna jest Czytelnia BG LAW. Mieści się ona na III piętrze Wydziału Lotnictwa,
wejście od Katedry Nawigacji.

Przeprowadzka

Akcja przeprowadzka

Uprzejmie informujemy,
że w związku z przeprowadzką,
Biblioteka Główna będzie nieczynna
aż do odwołania.

Realizujemy tylko rozliczanie
i podpisywanie kart obiegowych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Katalog online

Przechwytywanie w trybie penoekranowym 2018 04 12 084815.bmpDrodzy Czytelnicy!

Pewnie zwróciliście już uwagę na nowy wygląd naszych katalogów online. Staramy się iść z duchem czasu i dostosować do nowych technologii.

Użytkownicy smartfonów i tabletów na pewno docenią intuicyjną nawigację i przejrzystą szatę graficzną, którą wyraża nowoczesny układ nagłówka i menu (zwane hamburgerowym lub kanapkowym) dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych.
W ślad za tym idą kolejne usprawnienia tj. ukrywany panel filtrów (faset) oraz menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w kafelki na wyświetlaczach telefonów komórkowych. Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie wszystkich formularzy: logowania i generowania nowego hasła użytkownika, samodzielnego rejestrowania użytkownika w bibliotece. Wykonane w technologii HTML5 formularze są odpowiednio duże i czytelnie opisane. Ponadto w formularzach wypełnianych bez logowania użytkownika zastosowano nowe mechanizmy zabezpieczeń (reCaptcha), które chronią przed internetowymi robotami. Korzystanie na smartfonach i tabletach z usług dostępnych w katalogu stało się tym samym wygodne i niezobowiązujące.