Inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych

remanent

Uwaga!
Informujemy, że w dniach 10 - 31 sierpnia 2018 r.  Biblioteka Główna WSOSP będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów bibliotecznych.
Podpisywanie kart obiegowych
    w godz. 11.00 – 12.00

Za utrudnienia przepraszamy!

Katalog online

Przechwytywanie w trybie penoekranowym 2018 04 12 084815.bmpDrodzy Czytelnicy!

Pewnie zwróciliście już uwagę na nowy wygląd naszych katalogów online. Staramy się iść z duchem czasu i dostosować do nowych technologii.

Użytkownicy smartfonów i tabletów na pewno docenią intuicyjną nawigację i przejrzystą szatę graficzną, którą wyraża nowoczesny układ nagłówka i menu (zwane hamburgerowym lub kanapkowym) dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych.
W ślad za tym idą kolejne usprawnienia tj. ukrywany panel filtrów (faset) oraz menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w kafelki na wyświetlaczach telefonów komórkowych. Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie wszystkich formularzy: logowania i generowania nowego hasła użytkownika, samodzielnego rejestrowania użytkownika w bibliotece. Wykonane w technologii HTML5 formularze są odpowiednio duże i czytelnie opisane. Ponadto w formularzach wypełnianych bez logowania użytkownika zastosowano nowe mechanizmy zabezpieczeń (reCaptcha), które chronią przed internetowymi robotami. Korzystanie na smartfonach i tabletach z usług dostępnych w katalogu stało się tym samym wygodne i niezobowiązujące.