Rekomendacje MNiSW

Projekty studentow Politechniki Warszawskiej z dofinansowaniem MNiSW

Rekomendacje MNiSW dla prowadzenia zajęć wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

1. Organizacja kształcenia na odległość.

2. Materiały dydaktyczne dla studentów.

3. Prawa i obowiązki studentów.

4. Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich.

5. Rozliczanie obciążenia dydaktycznego dla nauczycieli akademickich.

6. Uznawanie efektów uczenia się w trybie nauki na odległość.

7. Ocena postępów uczenia się na odległość.

8. Ocena podsumowująca efekty uczenia się na odległość.

9. Dyplomy.

E-booki w służbie nauki

Baner e booki w sluzbie 639x200 0320 A v2

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.
Wydawnictwo Naukowe PNW chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.
Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r. (PDF)